DARMOWA DOSTAWA I TERMINY

Dla wszystkich kategorii oprócz produktów z kategorii pokryć dachowych oraz oprócz stalowy system ogrodzeń: koszt dostawy wynosi 30 zł (+10 zł odbiór osobisty), a darmowa dostawa obowiązuje od kwoty 500 zł. 

Dla kategorii pokrycia dachowe koszt dostawy jest wyceniany indywidualnie do kwoty 25000 zł zamówienia, a darmowa dostawa obowiązuje od kwoty 25000 zł.

Dla kategorii stalowy system ogrodzeń koszt dostawy ustalany jest indywidualnie i zależy od wielkości zamówienia.

 

Podane terminy dostawy to najdłuższe możliwe czasy wysyłki, zazwyczaj produkty wysyłamy szybciej. Chcesz znać termin? Napisz do nas sklep@edaszek.pl

Kominek wentylacyjny dachowy to jeden z niezbędnych elementów pokrycia dachowego. Zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza w obiekcie i regulują jego wilgotność. Dostępne w naszej ofercie kominki wentylacyjne dachowe różnią się średnicą, wysokością, sposobem montażu, a także rodzajem materiałów, z których zostały wykonane. Dostarczamy kominki dachowe w różnych kolorach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz produkt do konkretnego pokrycia dachowego.

Oferujemy kominki wentylacyjne:

  • kominki dachowe uniwersalne
  • kominki dachowe ocieplane i nieocieplane
  • kominki obrotowe
  • kominki z wentylatorem

 Wszystkie oferowane przez nas kominki dachowe wentylacyjne pochodzą od najlepszych producentów oraz są to kominki wentylacyjne wysokiej jakości

Skuteczny i praktyczny system wentylacji wnętrz nie tylko zapewnia ochronę budynku przed negatywnymi skutkami nadmiaru wilgoci, ale także istotnie wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo Twojego pobytu w domu. A to wszystko dzięki niezawodnym kominkom dachowym 

Posiadamy kominki dachowe wentylacyjne do pokryć wszystkich wiodących producentów: Budmat, Blachy Pruszyński, Blachotrapez, Ruukki i wielu innych.

 

Kominki dachowe wentylacyjne

Efektywne rozwiązania dla wentylacji na dachu to Komin wentylacyjny dachowy.


 

W naszej ofercie znajdziesz kompleksowy wybór kominków wentylacyjnych, które świetnie współpracują z systemem wentylacyjnym w Twoim budynku. Proponujemy różnorodne kominki wentylacyjne, zarówno te montowane na ścianach, jak i na dachach. Dodatkowo oferujemy kominki ocieplane, które skutecznie zapobiegają kondensacji pary wodnej w przewodach wentylacyjnych, zapewniając optymalne warunki wewnątrz pomieszczeń. Nasza oferta obejmuje także wywiewki wentylacyjne, wywietrzniki grawitacyjne oraz niezbędne akcesoria, takie jak kołnierze uszczelniające, redukcje i rury podłączeniowe, które zadbają o kompleksową i szczelną instalację wentylacyjną.


 

Wentylacja wnętrz to kluczowa kwestia, niezmiernie istotna i niezbędna. Przepływ powietrza i jego cyrkulacja są fundamentalne nie tylko dla komfortu korzystania z pomieszczeń, gwarantując nam możliwość oddychania czystym powietrzem, ale również dla zapobiegania naturalnemu gromadzeniu się wilgoci, która może powstawać w wyniku codziennych czynności, takich jak pranie, gotowanie czy kąpiele. W rezultacie właściwie dobrany komin wentylacyjny na dachu stanowi skuteczną barierę przed pojawieniem się szkodliwych pleśni oraz grzybów, jednocześnie eliminując niebezpieczne substancje, jak gaz czy chemikalia, co z kolei wpływa pozytywnie na nasze bezpieczeństwo.


 

Najczęściej stosowaną metodą wentylacji jest ta oparta na zasadzie grawitacji, wykorzystująca różnice w gęstości powietrza wynikające z jego temperatury. To właśnie cieplejsze, lżejsze powietrze unosi się ku górze. Dachowe kominy wentylacyjne są nieodłączną częścią kompleksowego systemu wentylacyjnego w każdym domu.


 

Istnieje wiele rodzajów kominków wentylacyjnych dachowych. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni komin dachowy do rodzaju pokrycia dachu. Możesz dostosować komin wentylacyjny do kolorystyki dachówki, gdyż oprócz samego komina, komin dachowy będzie jednym z bardziej widocznych elementów na dachu. Jednakże kluczowe jest także dopasowanie kołnierza do różnych rodzajów pokryć dachowych. Inny rodzaj kołnierza stosuje się do blachy dachówkowej, która ma specyficzne profile, a inny do gontu bitumicznego. Bogaty wybór kominków wentylacyjnych dachowych ułatwi podjęcie decyzji. Zazwyczaj zestaw kominka wentylacyjnego dachowego zawiera sam komin wentylacyjny, rurę wywiewną, przejścia płaskie lub profilowane, uszczelki oraz wkręty do montażu.


 

Podczas wyboru kominka wentylacyjnego warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Aby maksymalnie wykorzystać naturalny przepływ powietrza, zaleca się rozważenie kominków obrotowych. Dzięki wykorzystaniu siły wiatru, obracające się części komina generują podciśnienie, co zwiększa przepływ powietrza w kanale wentylacyjnym. Mechanizm obrotowy zapobiega również cofaniu się zanieczyszczonego powietrza w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Montaż oparty na łożyskach kulkowych, zanurzonych w wysokiej jakości oleju, zapewnia stabilną pracę kominka przez wiele lat.


 

Komin wentylacyjny na dachu nie musi być wyposażony w mechanizm obrotowy. Równie dobrze sprawdzą się praktyczne kominy wentylacyjne z systemem poziomic i pierścieni. Istnieje również opcja wyboru kominka ocieplanego, który chroni przed zamarzaniem kondensatu oraz nadmiernym gromadzeniem się wilgoci. Poziomice na kominku ułatwiają jego prawidłowy montaż na dachu, a pierścienie nadmiernie ograniczają napływ wody podczas ulewnych deszczów oraz chronią przed osadzaniem się liści i innych zanieczyszczeń, które mogłyby zakłócić swobodny przepływ powietrza.


 

Jak wybrać właściwy kominek wentylacyjny? Podczas wyboru kominka wentylacyjnego warto zastanowić się, jaką funkcję ma on spełniać w instalacji. Istnieje kilka rodzajów kominków, z którymi warto się zapoznać. Pierwszy typ to kominki usuwające parę wodną z dachu, które montuje się między warstwami pokrycia dachowego. Kolejnymi są kominki odprowadzające powietrze do pionów kanalizacyjnych. Przy projektowaniu instalacji warto także uwzględnić kominki nawiewne, umożliwiające doprowadzenie świeżego powietrza do wnętrza budynku. Ważną rolę odgrywają również kominki wyciągowe, nazywane również wyrzutniami powietrza, które odprowadzają zużyte powietrze na zewnątrz. Wśród nich można wyróżnić kominki nieizolowane oraz izolowane.


 

Czy wybór kominka wentylacyjnego zależy od rodzaju pokrycia dachu?

Tak, rodzaj pokrycia dachu ma znaczenie przy wyborze kominka wentylacyjnego, dlatego przed jego zakupem warto sprawdzić, czy może być on zamontowany na naszym dachu. Ważne jest także dopasowanie kominka do koloru dachu, aby całość prezentowała się estetycznie. Należy pamiętać, że na dachu płaskim stosuje się inne kominki wentylacyjne niż na dachu spadzistym. W przypadku wątpliwości co do odpowiedniego wyboru, zawsze warto skonsultować się ze specjalistą ze sklepu eDaszek.pl


 

Bogata oferta praktycznych rozwiązań. Sklep Edaszek oferuje szeroki wybór produktów potrzebnych do estetycznego i funkcjonalnego wykończenia komina wentylacyjnego. Dostępne są różnorodne modele, rozmiary oraz systemy, które umożliwiają dostosowanie kominka do indywidualnych potrzeb i wymagań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl